Історія села

                       Ми  українці – дружні Кульчинці!              
   Щороку у день памʹяті святого Великомученика і Побідоносця  Георгія у селі Кульчин зберігається хороша традиція: збиратися усім селом, аби відсвяткувати  наймасовіше свято – День села. Настоятель Свято-Георгіївського храму Олександр Шмигаль разом із настоятелями сусідніх сіл відслужили святкову літургію. 
Недільна школа підготувала святкові привітання та вірші про життя Георгія Побідоносця.
       На святково прикрашеній сцені центральної площі села відбувалося святкування: «Ми українці – дружні Кульчинці».
      Розпочинаючи будь-яку важливу справу, ми звертаємось до Бога і просимо: «Господи поможи!» Тож і свято у Кульчині  розпочалось виступом настоятеля  Олександра Шмигаля. Він привітав усіх із цим великим святом, та побажав, щоб в кожній оселі села та в кожному серці запанував мир, злагода та благополуччя.

      
Приємним було те, що свято прикрашала виставка робіт «Волинських  рукотворів». По святковому прибрана сцена, організатор Любов Фрединська.

 Були справжнісінькі козаки, які не тільки варили смачнющий куліш, а й вчили охочих влучно стріляти.
Куліш готовий, і отаман запрошує усіх почастувати.
    А ще тут функціонувала зона під український манер, «Файні пироги у кумасів», «Бекон і самогон по кульчинськи», «Відвідай нас», - де ціла макітра вареників з шкварками, бутерброди, пироги із сиром, макітра капусти, сало та бутель самогону,уха ,медовуха – все це смакувало жителям села. «Дитяча зона відпочинку» - ігри, малюнки ,танці, конкурси, бульки та море інших забавлянок зі смаком було організовано для діток. А що може бути найкращою подякою для тих, хто все це зробив? Звісно, радість у світлих дитячих оченятах. І її було море.
  Вітаючи односельчан із святом сільський голова Юлія Дащук побажала миру, міцного здоровʹя, добробуту, подякувала усім організаторам за проведення свята, ноголосила,що такі свята дають громаді надію на краще життя і спонукають людей вірити в себе і свої можливості.
   Під час святкування у бібліотеці села Кульчин було переглянуто книжкову поличку «Село моє – душі криниця».Бібліотекар Лариса Антонюк познайомила присутніх із книгою про село Кульчин.Також  на святкуванні проходив конкурс серед  дівчаток. «Міс Кульчин -2017» отримала учениця 2 класу  Кульчинської ЗОШ  Іст. Кіра Мельничук.
.
 
Позитивну атмосферу подарував гурт «Перевесло», керівники Леся та Валентин Сітовські.


Приємно було бачити  на сцені аматорів Жидичинського БК вокальну групу «Зорепад», тріо, дуети та окремі виконавці  директор Антоніна Кушнір. 

 Танцювальний колектив ЖБК «Оксамит» керівник Марія Васильчук. 

  
  Свої музичні та співучі таланти дарували на День села Липлянська школа –інтернат, керівник Мирослава Петрук та вокальна група Жидичинської ЗОШ І -ІІІст., керівник Наталя Кучеровська.


     Приємним сюрпризом став виступ кульчинських кумасів – Нелі Доценко та Ірини Сидорук, дует чарівного співу Катерини Багнюк та Мирослави Петрук.
Танець «Макарена» у виконанні кульчинських дівчат Ані та Насті.

   Свято закінчувалось, та люди не хотіли розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав  цієї погожої днини на свято. Хочеться вірити, що проведення такого свята стане доброю традицією і в наступні роки буде щирою фінансова  підтримка від меценатів і творча від людей.